Ga naar de inhoud
Home » Varen met de boot door de Champagnestreek

Varen met de boot door de Champagnestreek

Een weekend in de Champagnestreek draait uiteraard om champagne proeven. Maar wie al enkele kelders bezocht heeft, weet dat een uurtje ontspanning tussendoor geen overbodige luxe is. Een originele activiteit? Varen met de boot in de Champagnestreek.

Een boottocht op de rivier de Marne biedt een totaal andere kijk op de streek: wijngaarden langs het water, charmante dorpjes en indrukwekkende champagnehuizen die je vanop het water bewondert.

👉 Ontdek ook onze volledige Reizen-gids met extra tips voor een weekend in de Champagnestreek.

Waarom varen in de Champagnestreek?

De Champagnestreek verken je meestal met de auto of fiets, maar vanop het water zie je een compleet andere kant van de regio. De rivier de Marne slingert door het hart van de wijngaarden en verbindt dorpen zoals Cumières en Épernay.

Een boottocht is ideaal als:

  • rustmoment tussen twee champagnebezoeken
  • originele activiteit met vrienden
  • romantische uitstap tijdens een weekendje weg
  • gezinsactiviteit met iets meer beleving

Boottocht met Champagne Vallée in Cumières

Wij kozen voor een rondvaart met Champagne Vallée in Cumières, een charmant dorpje langs de Marne op ongeveer tien minuten rijden van Épernay.

De boot doet denken aan een raderboot zoals je die op de Mississippi ziet. Er kunnen behoorlijk wat passagiers mee, waardoor het een gezellige maar ontspannen ervaring blijft.

varen in de champagnestreek op de marne

Welke formules zijn er?

Je kan kiezen uit verschillende formules:

  • Een rondvaart van ongeveer 1 uur
  • Een lunchcruise
  • Een dinercruise (ongeveer 3 uur)

Wil je eten aan boord? Dan is vooraf reserveren sterk aangeraden.

Meer info vind je op hun officiële website:
https://champagne-et-croisiere.com/


Onze ervaring

Wij kozen voor de klassieke rondvaart van één uur. Dat betekent ongeveer 30 minuten stroomopwaarts en 30 minuten terug.

Tijdens de boottocht krijg je uitleg over de omgeving en zie je onder andere de gebouwen van Castellane vanop het water.

Aan boord kan je uiteraard ook een glas (of fles) champagne bestellen. Toen wij er waren kostte een fles 35 euro.

boottocht op de marne in champagne

champagnestreek vanop het water

Is het een volledige dagactiviteit? Nee. Maar als ontspannende onderbreking tijdens een weekend in de Champagnestreek is het absoluut de moeite.


Meer activiteiten in de Champagnestreek

Wil je naast een boottocht nog meer beleven? Hieronder vind je enkele extra activiteiten in de regio.


Combineer deze activiteit met onze tips uit:


Ben jij al eens gaan varen in de Champagnestreek? Laat je ervaring gerust achter in de reacties.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.