Onlangs hebben we weer een prachtige trip naar de Champagnestreek gemaakt en deze keer hebben we besloten om niet op hotel te gaan maar in een gîte te verblijven. We waren met 5 koppels en na wat zoeken zijn we uitgekomen bij de prachtige gîte van Champagne Vincent Gobert in Romery.
Hieronder geef ik jullie graag wat meer uitleg over de gîte en de champagne die ze er maken, maar eerst nog een paar links die jullie allicht ook interessant vinden:
- Vallée de la Marne – Het hart van de Champagnestreek waar Romery gelegen is.
- De Champagnestreek bezoeken – Een artikel vol tips & tricks voor wie ook eens wil gaan.
- Cadeaus met champagne – Voor wie niet direct in de streek geraakt maar toch graag iets cadeau wil doen.
- De beste huizen om te bezoeken – Een overzicht van een 30-tal huizen die we persoonlijk kunnen aanraden.
Gîte Coeur De Champagne in Romery

De gîte vond ik persoonlijk fantastisch! Om te beginnen is dit een zeer groot vakantiehuis dat prachtig gelegen is bovenop een heuvel. Het zicht vanop het terras aan het zwembad is echt indrukwekkend.
Je kan er trouwens ook niet naast kijken want in de tuin staat een grote metalen constructie in de vorm van een champagnefles. Indien gewenst kan je daarboven genieten van een glaasje met zicht over de wijngaarden. Origineel detail!
Binnen heb je beneden een grote recreatieruimte, een ruime eetzaal en een keuken die meer dan voldoende uitgerust is. Ook beneden vind je alvast twee slaapkamers, waarvan één met aparte badkamer.
Boven zijn er nog vier extra slaapkamers en twee badkamers. In totaal kan je hier dus perfect met 12 personen logeren. Ideaal voor een vriendengroep of meerdere koppels zoals bij ons.
Buiten heb je het prachtige terras en het verwarmde zwembad. Heerlijk om daar na een dag champagne proeven nog even te ontspannen.

De Champagne Vincent Gobert
Uiteraard moeten we het ook nog even hebben over de champagne die ze hier maken.
Je kan hier als liefhebber altijd terecht na afspraak en uiteraard: als je hier logeert moet je gewoon eens gaan proeven. Dat hoort erbij.
Net zoals in vele huizen hebben ze hier verschillende cuvées. De champagnes zijn allemaal zeer goed gemaakt, eerder in een traditionele stijl. Dat zorgt voor fijne bubbels en een iets drogere, minder zoete toets dan bij sommige commerciële merken. Liefhebbers van elegante, strakkere champagnes gaan dit zeker appreciëren.


Praktisch: boeken en combineren
Romery ligt in de Vallée de la Marne en is een ideale uitvalsbasis om verschillende huizen in de buurt te combineren. Vanuit hier ben je snel in Épernay en kan je perfect meerdere degustaties op één dag plannen.
Wil je hier zelf verblijven? Kijk dan zeker even op Booking.com voor prijzen en beschikbaarheid van de gîte.
Ben je hier zelf al geweest? Laat het dan even weten in de commentaren onder het artikel. Heb je vragen of opmerkingen? Ook die mag je uiteraard achterlaten in de comments.
Extra sfeerbeelden
Ik heb op YouTube nog een filmpje gevonden over dit huis. Dat geeft altijd nog een beter beeld van de ligging en de sfeer:
Bekijk hier de video over Gîte Coeur De Champagne
Meer inspiratie voor jouw champagnetrip?
Wil je nog meer inspiratie? Bekijk dan zeker al onze artikels over de Champagnestreek.
Voor regelmatige updates en nieuwe ontdekkingen kan je ons ook volgen op Facebook:
👉 https://www.facebook.com/sixpacks.be
Dat lijkt me een heel leuk adresje! Ik heb het alvast opgeslagen voor volgend jaar